flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підозрювана у виправдовуванні агресії рф, розпалюванні національної ворожнечі, поширенні комуністичної символіки залишається під вартою – ухвала ХАС

05 листопада 2024, 08:49

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • частиною 1 статті 436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, тимчасової окупації частини території України;
  • частинами 1, 2 статті 436-1 КК України – виготовлення та повторне поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму;
  • частиною 1 статті 161 КК України – розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності;
  • частиною 1 статті 345 КК України – погроза насильством щодо працівника правоохоронного органу у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків

на ухвалу слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду. Відтак жінка буде під вартою до 8 листопада 2024 року включно.

За матеріалами провадження, громадянка України, маючи проросійські та антидержавницькі погляди, виправдовувала, визнавала правомірною, заперечувала збройну агресію російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, тимчасову окупацію частини території України, публічно висловлювалась про те, що Верховна Рада України та Президент України нелегітимні. Відеозапис з такими висловлюваннями вона розмістила у cоціальній мережі.

Також на своїй сторінці у соціальній мережі 24 жовтня 2023 року підозрювана поширила відеотрансляцію, у ході якої стверджувала, що Україна не може бути правонаступницею УРСР, оскільки такий перехід відбувся протиправно.

Протягом грудня 2023 року – лютого 2024 року поширювала дописи та світлини, спрямовані на розпалювання національної, релігійної ворожнечі й ненависті, на приниження національної честі та гідності. За версією слідства, у поширених матеріалах були заклики до звільнення української влади від юдеїв, вжиття щодо останніх репресивних заходів.

До того ж вона виготовила матеріали з елементами комуністичної символіки й поширювала їх. 

7 березня 2024 року під час санкціонованого обшуку її квартири підозрювана погрожувала слідчому сокирою.

Задовольняючи клопотання про обрання їй запобіжного заходу у виді тримання під вартою, слідчий суддя мотивував своє рішення тим, що вона обґрунтовано підозрюється у вчиненні ряду кримінальних правопорушень, за які передбачено покарання на строк понад 5 років позбавлення волі, є ризики, що вона переховуватиметься  від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливатиме на потерпілого та свідків, вчинить інше кримінальне правопорушення.

Уважаючи таке рішення суду незаконним, підозрювана подала апеляційну скаргу, в якій просила його скасувати.

На думку колегії суддів апеляційного суду, потреба в обмеженні її права на особисту свободу шляхом обрання найсуворішого виду запобіжного заходу – виправдана, тому залишила ухвалу слідчого судді без змін.

«Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу, слідчий суддя встановив наявні ризики неналежної процесуальної поведінки підозрюваної у кримінальному провадженні, взявши також до уваги тяжкість покарання, яке їй загрожує у разі визнання винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, обґрунтованість пред`явленої підозри та дані про її особу, навівши відповідні мотиви прийнятого рішення», – йдеться в ухвалі Хмельницького апеляційного суду.

З ухвалою апеляційного суду у справі № 686/28118/24 можна ознайомитися у ЄДРСР.