flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців

 

 

                                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

 

                                                                                  Наказом керівника апарату

 

                                                                                  Краснокутського районного суду

 

                                                                                 Харківської області  № 04-02/2013

 

                                                                                 від 28.01.2013 року 

 

                                                                               ____________________В.М. Дронь                     

 

ПОРЯДОК

 

проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців

 

Краснокутського районного суду Харківської області

Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Краснокутського районного суду Харківської області( далі-суду) відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 169 від 15 лютого 2002 року ( із змінами та доповненнями)

 

1. Загальні положення

1.1. Мета проведення іспиту - об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців.

Умови проведення конкурсу в суді визначаються керівником апарату суду відповідно до даного Порядку.

Рішення про проведення конкурсу приймається керівником апарату суду за наявності вакантної посади державного службовця.

Суд зобов’язаний опублікувати оголошення про проведення конкурсу в засобах масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу та довести його до відома працівників суду шляхом розміщення оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті суду та дошці оголошень суду.

При заміщенні вакантних посад, призначення на які відповідно до діючого законодавства здійснюється за іншою процедурою, а також в разі прийняття керівником апарату суду рішення про призначення осіб, які перебувають в кадровому резерві суду конкурс не оголошується. 

1.2. Подані документи та матеріали конкурсної комісії зберігаються в суді.

1.3. Іспит проводиться конкурсною комісією суду, яка створюється на підставі наказу керівника апарату суду, в складі голови комісії , секретаря та  трьох членів комісії.

Очолює конкурсну комісію заступник керівника апарату суду. До складу конкурсної комісії входять два судді та два працівники апарату суду, з числа яких призначається секретар конкурсної комісії. 

1.4. Особи, які подали необхідні документи до суду для участі в конкурсі, є кандидатами на зайняття вакантної посади державного службовця ( далі- кандидати). 

Особи, документи яких не відповідають установленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється особою, відповідальною за ведення кадрового діловодства в суді. 

Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.

1.5. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.

1.6. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання  і протидії корупції» , а також законодавства  з урахуванням специфіки функціональних повноважень державних службовців.

Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання  і протидії корупції», а також законодавства  з урахуванням специфіки функціональних повноважень державних службовців суду (далі - Перелік) наведений у додатку 1 до цього Порядку та оприлюднюється на офіційному веб-сайті суду. З вказаним Переліком кандидат  може ознайомлення у особи, відповідальної за ведення кадрового діловодства в суді.

1.7. Кількість екзаменаційних білетів на кожну посаду – 15 (п’ятнадцять), а кількість питань в білетах – п’ять.

1.8. Екзаменаційні білети формуються за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Закону України «Про державну службу», Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідної посади - всього 5 питань.

1.9. Питання 1-3 в екзаменаційних білетах мають містити питання, визначені в Переліку (додаток 1), питання 4 - 5 відбираються з переліку питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень.

1.10. З урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів суду можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів у залежності від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад.

1.11. Процедура іспиту складається з 3 етапів:

1) організаційна підготовка до іспиту;

2) складання іспиту;

3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.

1.12. Відповідальна особа за ведення кадрового діловодства в суді, за погодженням з конкурсною комісією,  визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення, одночасно розміщуючи відповідне оголошення на дошці оголошень суду та  на офіційному веб-сайті суду.

1.13. Засідання конкурсної комісії  вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж 2/3 її складу.

1.14. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на її засіданні членів конкурсної комісії.

У рішенні комісії, що подається керівнику апарату суду обов’язково зазначаються пропозиції щодо призначення конкретного кандидата на вакантну посаду державного службовця та визначаються кандидатури для зарахування до кадрового резерву.

1.15. Засідання конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії і подається керівнику апарату суду не пізніше ніж через два дні після голосування. Кожен член комісії може додати до протоколу свою окрему думку.

1.16. Конкурсна комісія повідомляє кандидатів про результати конкурсу протягом трьох днів після його завершення.

1.17. Протягом трьох днів з дати одержання повідомлення про результати конкурсу кандидат, який рекомендований комісією до призначення на посаду державного службовця, надає письмову згоду на проведення спеціальної перевірки та медичну довідку про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ.

1.18. Рішення про призначення на посаду державного службовця приймає керівник апарату суду на підставі пропозиції конкурсної комісії протягом двох тижнів за результатами  спеціальної перевірки.

1.19. Рішення про зарахування до кадрового резерву на посади державних службовців суду приймає керівник апарату за результатами поточного року.

1.20. Рішення конкурсної комісії може бути оскаржене керівнику апарату суду протягом трьох днів після ознайомлення з цим рішенням.

 

2. Організаційна підготовка до іспиту

2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.

2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.

2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.

 

3. Складання іспиту

3.1.Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.

3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.3 цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.

3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.

3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.

3.5. Іспит складається державною мовою.

3.6. При підготовці відповідей на питання екзаменаційного білета кандидатам забороняється користуватися допоміжною літературою, в т. ч. нормативно-правовими актами.

3.7. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом суду, де  обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.

Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.

3.8. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет  має становити не більше 60 хвилин.

 

4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту

4.1.Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.

П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки роботи суду.

Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки роботи суду.

Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.

Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.

Один бал виставляється кандидатам, які не виявили достатніх знань.

4.2.По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.

4.3.Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 3.

4.4. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.

4.5. З кандидатами, які успішно склали іспит конкурсною комісією проводиться індивідуальна співбесіда, під час якої , за рішенням конкурсної комісії, може здійснюватись  звукозапис. За результати іспиту та співбесіди конкурсна комісія здійснює відбір осіб для зайняття вакантних посад державних службовців.

4.6. Інші кандидати, які успішно склали іспит, але не були відібрані для призначення на посаду, в разі їх згоди, за рішенням конкурсної комісії можуть бути рекомендовані для зарахування до кадрового резерву суду і протягом року прийняті на вакантну рівнозначну або нижчу посаду без повторного конкурсу.

Якщо за результатами конкурсу не відібрано жодного з кандидатів для призначення на посаду, конкурсна комісія не може рекомендувати цих кандидатів до кадрового резерву.

4.7. Якщо жоден з кандидатів не рекомендований конкурсною комісією для зайняття вакантної посади державного службовця, оголошується повторний конкурс.

4.8. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.

4.9. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.

4.11. Результати іспиту секретарем комісії вносяться до екзаменаційної відомості проведення іспиту (додаток 3) та оголошуються кандидатам під розписку (додаток 4).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 1

 

до наказу Краснокутського районного

 

суду Харківської області від 28.01.2013 року № 02-04/2013

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

 

на проведення іспиту на заміщення вакантних посад державних службовців Краснокутського районного суду Харківської області

 

І.Питання на перевірку знання Конституції України.

1. Конституція України як Основний Закон держави, основні розділи, їх характеристика.

2. Основні риси Української держави за Конституцією України.

3. Об’єкти права власності Українського народу.

4. Найважливіші функції держави.

5. Державні символи України.

6. Права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, їх перелік, коротка характеристика.

7. Громадянські права і свободи людини і громадянина, їх перелік, коротка характеристика.

8. Політичні права і свободи громадянина України, їх перелік, коротка характеристика.

9. Соціально-економічні права і свободи, їх перелік, коротка характеристика.

10. Культурні (духовні) права і свободи людини і громадянина, їх перелік, коротка характеристика.

11. Обов’язки громадянина України, їх перелік, коротка характеристика.

12. Вибори, референдуми як основні форми народного волевиявлення. У яких випадках призначається Всеукраїнський референдум?

13. Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади, її склад.

14. Повноваження Верховної Ради України.

15. Народний депутат України, його статус, порядок обрання до Верховної Ради України.

16. Підстави дострокового припинення повноважень народного депутата України.

17. Порядок роботи Верховної Ради України.

18. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законом України.

19. Президент України, його статус, порядок обрання.

20. Повноваження Президента України.

21. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України.

22. Кабінет Міністрів України як вищий орган в системі органів виконавчої влади, його склад.

23. Повноваження Кабінету Міністрів України.

24. Місцеві державні адміністрації, їх склад, повноваження.

25. Функції прокуратури України.

26. Система судів в Україні. Система судів загальної юрисдикції.

27. Основні засади судочинства в Україні.

28. Професійний суддя, його статус, вимоги до призначення на посаду.

29. Випадки, коли суддя може бути звільнений з посади.

30. Вища рада юстиції, її склад, повноваження.

31. Система адміністративно-територіального устрою України.

32. Автономна Республіка Крим (представницький орган, уряд,нормативне регулювання).

33. Органи місцевого самоврядування в Україні, їх склад та повноваження.

34. Участь територіальних громад у здійсненні місцевого самоврядування.

35. Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, його склад та повноваження.

36. Порядок внесення змін до Конституції України.

 

ІІ. Питання на перевірку знання Закону України

 

«Про державну службу».

1. Поняття державної служби, державного службовця і посади за Законом України «Про державну службу».

2. Право на державну службу.

3. Основні принципи державної служби. Основні напрями державної політики у сфері державної служби.

4. Основні обов’язки державних службовців.

5. Основні права державних службовців.

6. Підстави прийняття на державну службу.

7. Обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням.

8. Присяга державних службовців.

9. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою.

10. Граничний вік перебування на державній службі.

11. Стажування державних службовців та випробування при прийнятті на державну службу. Відмінність цих понять.

12. Класифікація посад та ранги державних службовців.

13. Просування по службі державного службовця . Кадровий резерв державної служби.

14. Підстави припинення державної служби.

15. Підстави для відставки державного службовця.

16. Оплата праці державного службовця, складові частини заробітної плати. Заохочення за сумлінну працю.

17. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців, їх соціально-побутове забезпечення.

18. Пенсійне забезпечення і грошова допомога державним службовцям.

19. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу.

20. Етика поведінки державного службовця.

 

ІІІ. Питання на перевірку знання Закону України

 

«Про засади запобігання і протидії корупції».

1. Поняття корупції, конфлікту інтересів, корупційного правопорушення та неправомірної вигоди.

2. Законодавство у сфері запобігання і протидії корупції.

3. Основні принципи запобігання і протидії корупції.

4. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення.

5. Суб'єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції.

6. Обмеження щодо використання службового становища.

7. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності .

8. Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв).

9. Обмеження щодо роботи близьких осіб.

10. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування.

11. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

12. Фінансовий контроль.

13. Кодекси поведінки.

14. Урегулювання конфлікту інтересів.

15. Атикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів.

16. Вимоги щодо прозорості інформації.

17. Заборона на одержання послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

18. Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції.

19. Інформування громадськості про заходи щодо запобігання і протидії корупції.

20. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.

21. Види відповідальності за корупційні правопорушення.

22. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

23. Відшкодування збитків, шкоди, завданих державі внаслідок вчинення корупційного правопорушення.

24. Незаконні нормативно-правові акти та правочини.

25. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, шкоди, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення.

26. Вилучення незаконно одержаного майна.

27. Контроль у сфері запобігання і протидії корупції.

28. Громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції.

29. Прокурорський нагляд.

30. Міжнародне співробітництво у сфері запобігання і протидії корупції.

31. Міжнародні договори України у сфері запобігання і протидії корупції.

32. Міжнародний обмін інформацією у сфері запобігання і протидії корупції.

33. Заходи щодо повернення в Україну коштів та іншого майна, одержаних внаслідок корупційних правопорушень, і розпорядження вилученими коштами та іншим майном, одержуваним внаслідок корупційних правопорушень.

 

IV. Питання на перевірку знання Закону України

 

«Про судоустрій і статус суддів».

1. Здійснення правосуддя.

2. Судова система України.

3. Судова влада в Україні.

4. Завдання суду.

5. Самостійність судів.

6. Право на судовий захист.

7. Право на повноважний суд.

8. Рівність перед законом і судом.

9. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд.

10. Гласність і відкритість судового процесу.

11. Мова судочинства і діловодства в судах.

12. Обов’язковість судових рішень.

13. Право на оскарження судового рішення.

14. Одноособовий та колегіальний розгляду справ.

15. Символи судової влади.

16. Система судів загальної юрисдикції.

17. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції.

18. Місцеві суди. Види і склад місцевих судів. Повноваження місцевого суду.

19. Апеляційні суди. Види і склад апеляційних судів. Повноваження апеляційного суду.

20. Вищі спеціалізовані суди. Види і склад вищих спеціалізованих судів.

21. Повноваження вищого спеціалізованого суду. Пленум Вищого спеціалізованого суду.

22. Верховний Суд України.

23. Склад Верховного Суду України. Обрання і звільнення Голови Верховного Суду України.

24. Пленум Верховного Суду України.

25. Загальні положення статусу судді. Незалежність судді. Недоторканість суддів.

26. Статус судді. Права та обов’язки судді.

27. Вимоги до кандидатів на посаду судді.

28. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді.

29. Національна школа суддів України.

30. Народні засідателі. Вимоги до народних засідателів.

31. Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

32. Завдання та організаційні форми суддівського самоврядування.

33. Збори суддів. Визначення, порядок скликання, повноваження.

34. Конференція суддів. Визначення, порядок скликання, повноваження.

35. Рада суддів. Визначення, склад, повноваження.

36. З’їзд суддів України як найвищий орган суддівського самоврядування. Визначення, порядок скликання, повноваження.

37. Рада суддів України. Визначення, склад, повноваження.

38. Як здійснюється організаційне та матеріально-технічне забезпечення судів.

39. Державна судова адміністрація України.

40. Територіальне управління Державної судової адміністрації.

41. Апарат суду.

42. Помічники суддів судів загальної юрисдикції.

43. Служба судових розпорядників.

44. Бібліотека суду.

45. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.

 

V. Питання на перевірку знання цивільного процесуального законодавства України

1. Засади здійснення цивільного судочинства. Яким складом суду розглядаються цивільні справи в судах першої інстанції? Підстави для відводу судді,  секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача. Порядок вирішення заяви про відвід. Наслідки відводу суду.

2. Особи, які беруть участь у цивільній справі, їх права та обов’язки. Участь у цивільній справі представника. Особи, які не можуть бути представниками. Особи, які можуть бути представниками у цивільній справі. Документи, що посвідчують повноваження представників.

3. Учасники цивільного процесу. Секретар судового засідання ,судовий розпорядник, як учасники цивільного процесу, їх завдання. Свідок як учасник цивільного процесу, його права та обов’язки. Особи, які не підлягають допиту як свідки Експерт, спеціаліст та перекладач як учасники цивільного процесу, їх права та обов’язки.

4. Судова повістка про виклик у суд по цивільній справі , її зміст, порядок вручення.

5. Судові витрати, їх види. Судовий збір по цивільній справі. Відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати. Повернення судового збору. Витрати на правову допомогу. Розподіл судових витрат між сторонами.

6. Заходи процесуального примусу у цивільному процесі, їх види, підстави і порядок застосування.

7. Процесуальні строки, їх види, порядок обчислення. Закінчення, зупинення, наслідки пропущення процесуальних строків. Поновлення та продовження процесуальних строків, зупинення.

8. Пред’явлення позову, форма і зміст позовної заяви. Автоматизована система документообігу в суді. Залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, їх наслідки. Дії секретаря судових засідань на стадії відкриття провадження по справі.

9. Забезпечення позову, його види. Підстави для забезпечення позову.

10. Судовий розгляд цивільної  справи, строки. Перерви в судовому засіданні. Обов'язки осіб, присутніх в залі судових засідань. Дії секретаря судових засідань. Наслідки неявки в судове засідання особи, яка бере участь в справі.

11. Фіксування судового засідання під час розгляду цивільної справи технічними засобами. Журнал судового засідання. Зауваження щодо технічного запису судового засідання, журналу судового засідання та їх розгляд.

12. Порядок допиту свідків. Допит малолітніх та неповнолітніх свідків.  Підстави оголошення показань свідків.

13. Підстави відкладення розгляду справи або оголошення перерви в її розгляді. Дії секретаря судових засідань в цих випадках.

14. Підстави зупинення провадження в справі, строки зупинення. Закриття провадження в справі, їх наслідки.

15. Види судових рішень по цивільних справах. Зміст рішення суду, порядок його проголошення, набрання рішенням суду законної сили. Випадки  негайного виконання рішення суду.

16. Цивільна процесуальна правоздатність та цивільна процесуальна дієздатність, поняття.

17. Зміст рішення суду по цивільній справі, порядок його проголошення. Набрання рішенням суду законної сили.

18. Строк та порядок апеляційного оскарження рішень та ухвал суду по цивільній справі.

19. У яких випадках допускається негайне виконання судових рішень по цивільних справах.

 

VI. Питання на перевірку знання кримінально - процесуального законодавства України

1. Засади здійснення кримінального судочинства Підсудність кримінальних справ, її види. Направлення справи за підсудністю. Автоматизована система документообігу суду.

2. Обвинувачений (підсудний) як учасник кримінального процесу, його права та обов’язки.

3. Захисник у кримінальному процесі, його права та обов’язки. Документи, що підтверджують повноваження захисника на участь у справі. Відмова від захисника і його заміна. Порядок запрошення і призначення захисника. Захисник, загальні правила участі захисника та його обов’язки відповідно до КПК України  від 13.04.2012 року.

4. Потерпілий як учасник кримінального процесу, його права.

5. Цивільний позивач та цивільний відповідач у кримінальному процесі.

6. Обставини, що виключають участь судді в розгляді справи. недопустимість повторної участі судді в розгляді справи. Підстави для відводу судді. Порядок вирішення заявленого відводу.

7. Обставини, що виключають участь у справі захисника. Усунення захисника від участі в справі.

8. Підстави для відводу прокурора, слідчого, особи, яка проводить дізнання, перекладача, експерта, спеціаліста і секретаря судового засідання.

9. Протокол судового засідання по кримінальній справі, його зміст, порядок складання і оформлення. Зауваження на протокол судового засідання та їх розгляд. Випадки повного фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Відтворення технічного запису судового засідання.

10. Оскарження до суду дій слідчого та прокурора. Розгляд суддею скарг на постанови слідчого, прокурора.

11. Порядок попереднього розгляду справи,  строки, рішення судді за його результатами. Вручення підсудному копії обвинувального висновку і повідомлення про день розгляду справи в суді.

12. Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. Учасники судового процесу. Розпорядок судового засідання.

13. Відкладення і зупинення розгляду справи. Направлення справи на додаткове розслідування, закриття справи.

14. Межі судового розгляду. Вирішення питання про нове обвинувачення. Зміна обвинувачення в суді.

15. Судовий розгляд кримінальної справи. Наслідки неявки в судове засідання учасників процесу. Дії секретаря судового засідання.

16. Постановлення вироку. Види вироків. Проголошення вироку. Вручення копій вироку засудженому та виправданому. Особи, які мають право подати апеляцію. Порядок та строки апеляційного оскарження.

17. Як здійснюється повідомлення про апеляцію по кримінальній справі.

 

VII. Питання на перевірку знання Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України

 

від 06.06.2006 року №68

1. Ведення діловодства в місцевому загальному суді. Загальні положення.

2. Відповідальність працівників апарату суду за збереження процесуальних та інших документів та нерозголошення інформації, що міститься в них.

3. Який порядок приймання судових справ і кореспонденції? Як здійснюється реєстрація і облік судових справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством?

4. Які загальні вимоги до оформлення судових справ? В якій послідовності  підшиваються документи до матеріалів кримінальної справи, що надійшла до суду. Оформлення кримінальних справ у стадії попереднього розгляду справи суддею.

5. Робота з позовними заявами, заявами наказного та окремого провадження у цивільних справах, залишеними без руху. Робота з позовними заявами, заявами окремого провадження у відкритті провадження у справі за якими позивачеві (заявникові) відмовлено.

6. Робота з адміністративними позовами, залишеними без руху. Робота з адміністративними позовами, у відкритті провадження за якими позивачеві відмовлено.

7. Оформлення цивільних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду.

8. Оформлення адміністративних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду.

9. Які основні дії секретаря судового засідання, пов’язані з розглядом судових справ?

10. Який порядок видачі судових справ для ознайомлення і копій документів?

11. Як приймаються і обліковуються апеляційні скарги на судові рішення?

12. Як здійснюється звернення до виконання судових рішень?

13. Як приймаються, обліковуються і зберігаються речові докази та особисті документи у судових справах?

14. Облік та зберігання печаток, штампів та бланків.

15. Передача справ в архіву суду.

16. Підготовка розпорядчих документів.

17. Які основні вимоги до складання та оформлення службових документів?

18. Як здійснюється відправлення кореспонденції, в які строки та ким?

19. Який порядок складання номенклатури справ суду?

 

VIII. Питання на перевірку знання:

 

1. Положення про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, затвердженого наказом ДСА України від 14.08.2011 року № 112.

 

2. Інструкції про порядок забезпечення старшими судовими розпорядниками та судовими розпорядниками проведення судового засідання, їх взаємодії з правоохоронними органами, затвердженої Наказом ДСА України від 18.10.2004 року №182/04.

 

3. Правил носіння форменного одягу працівниками служби судових розпорядників та розміщення на ньому знаків розрізнення, затверджених наказом ДСА України від 01.10.2004 року №171/04.

1. Організаційне забезпечення діяльності служби судових розпорядників.

2. Основні завдання та функції підрозділів служби судових розпорядників.

3. Хто може бути призначений на посаду судового розпорядника та старшого судового розпорядника?

4. Права та обов’язки судових розпорядників, їх підпорядкування.

5. Права та обов’язки старшого судового розпорядника.

6. Відповідальність за невиконання чи неналежне виконання посадових обов’язків.

7. З чого складається форменний одяг і знаки розрізнення працівників служби судових розпорядників, порядок його носіння.

8. Організація забезпечення проведення судового засідання.

9. Що забороняється судовому розпоряднику під час виконання посадових обов’язків.

10. Здійснення заходів щодо забезпечення проведення судового засідання та винесення судом рішення у справі. Дії судового розпорядника після закінчення судового засідання.

11. Дії судового розпорядника в надзвичайних ситуаціях.

12. Порядок взаємодії з працівниками правоохоронних органів з питань забезпечення проведення судового засідання.

13. Забезпечення доставки до місця проведення судового засідання матеріалів справи та їх збереження.

14. Склад правопорушення, передбачених статтею 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Прояв неповаги до суду».

15. Правила складання протоколу про вчинене правопорушення передбачене статтею 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Прояв неповаги до суду».

16. Судовий розпорядний як учасник цивільного процесу, його завдання.

 

ІХ. Питання на заміщення вакантної посади головного спеціаліста.

1. Будова ПК. Монітор. Системний блок. Пристрої введення-виведення інформації. Принтер. Сканер. Копіювальні пристрої.

2. Операційна система комп'ютера. Основні функції операційноїсистеми. Класифікація операційних систем.

3. Принципи роботи комп’ютера:програмного управління, адресності. Класифікація та основні характеристики сучасних комп’ютерів.

4. Запам’ятовуючі пристрої комп’ютера та їх основніхарактеристики. Зовнішні та внутрішні запам’ятовуючі пристрої. Одиниці ємності запам'ятовуючих пристроїв.

5. Поняття про комп’ютерні віруси та їх класифікація. Антивірусні програми, їх класифікація та принципи роботи. Профілактика зараження комп’ютерними вірусами.

6. Електронна пошта. Поштова електронна адреса. Основні правила елек­тронного листування. Веб-пошта. Реєстрація на безкоштовному по­штовому сервері.

7. Розгляд можливих сфер використання табличного процесораMicrosoft Excel.

8. Спеціалізоване програмне забезпечення діяльності судової системи.

9. Автоматизована система документообігу загального суду (КП "ДЗС").

10. Робота із шаблонами, зв'язками та фільтрами в системі електронного документообігу загального суду (КП "ДЗС").

11. Система резервного копіювання.

12. Порядок налаштування та відправки документів у Єдиний державний реєстр судових рішень.

13. Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

14. Адміністрування та підтримка веб - сайту суду у складі веб- порталу «Судова влада України».

15. Фіксування судового процесу технічними засобами.

16. Технічні засоби обробки статистичних звітів суду.

17. Інформаційна система «Ліга Закон».

18. Електронно цифровий підпис.

19. Локальна комп’ютерна мережа.

20. Забезпечення введення в експлуатацію,встановлення, обслуговування комп’ютерної техніки, професійного обладнання та оргтехніки, що експлуатується суді.

21. Основні правила експлуатації периферійного обладнання.

22. Посадові обов’язки головного спеціаліста судів загальної юрисдикції.

23. Внутрішня будова системного блоку ПК.

24. Основні утиліти для підготовки жорсткого диску (розбиття, форматування, копіювання партицій, тощо).

25. Робота з BIOS-ом ПК.

26. Різновиди операційних систем.

27. Інсталяція ОС на ПК.

28. Підключення нових пристроїв до ПК та інсталяція їх драйверів.

29. Офісні програми та їх встановленням на ПК.

30. Різновиди підключення до мережі Інтернет та їх особливості.

31. Види локальної обчислювальної мережі.

32. Принцип побудови локальної обчислювальної мережі.

33. Настройка мережного протоколу.

34. Організація доступу клієнтів до локальної обчислювальної мережі.

35. Принцип адміністрування серверних ОС.

36. Підключення ПК локальної обчислювальної мережі до мережі Інтернет та електронної пошти.

37. Організація доменної структури на базі Windows Server 2003.

38. Завантаження ПК в захищеному режимі.

39. Методи визначення поломок вузлів ПК.

40. Установка і настройка модему.

41. Материнська плата та її характеристики.

42. Вихід з нештатних аварійних ситуацій при роботі з ПК.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 2

 

до наказу Краснокутського районного

 

суду Харківської області від 28.01ю2013 № 04-02/2013

Затверджую

Голова конкурсної комісії

_______     __________________

(підпис)      (прізвище, ініціали)

«__»___________20__ р.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____

 

для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців

1. Питання на перевірку знання Конституції України.

2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".

3. Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

4 - 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 3

 

до наказу Краснокутського районного

 

суду Харківської області від 28.01ю2013 № 04-02/2013

 

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ

 

ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ КАНДИДАТІВ НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ  ПОСАД ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ КРАСНОКУТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ Харківської ОБЛАСТІ

 

«___»_______________20__Р.

 

Згідно з Порядком проведення іспиту

 

№п/п

 

Прізвище,

 

ім'я по батькові

 

Посада на яку претендує кандидат

 

Категорія посад

 

Номер білета

 

Загальна сума балі

 

1

 

 

 

 

 

 

Голова комісії              ________________                    _________________

                                               (підпис)                              (прізвище,ініціали)

члени комісії                ________________                    _________________

                                               (підпис)                              (прізвище,ініціали)

секретар комісії           ________________                     _________________

                                               (підпис)                              (прізвище,ініціали)

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 4

 

до наказу Краснокутського районного

 

суду Харківської області від 28.01.2013 № 04-02/2013

 

 

Р о з п и с к а

 

про ознайомлення кандидатів на заміщення  вакантних

 

посад державних службовців з результатами іспиту

З результатами іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців апарату Краснокутського районного суду Харківської області, який відбувся “__ ”________20__ року, ознайомлені:  

 

 

№ з\п

 

Прізвище, ім’я, по батькові кандидата

 

Дата

 

Підпис

 

1